Za co uwielbiam truskawki !  Sezon na  truskawki oficjalnie został rozpoczęty.To właśnie czerwiec jest miesiącem gdzie te przepyszne owoce zalewają masowo półki sklepowe.
    Tak na marginesie: zastanawiam się dlaczego tak długo zwlekałam z kupnem tychże owoców (dopiero w zeszłym tygodniu weszłam w posiadanie mojego pierwszego koszyczka ), gdzie oprócz obłędnego smaku, dobrodziejstw ich spożywania jest co niemiara !
   

Truskawki są napakowane witaminą C, która m.in wspomaga nasz układ odpornościowy, przeciwdziała wolnym rodnikom dzięki swoim właściwościom utleniającym, wspomaga odbudowę tkanki kostnej, pozytywnie wpływa na syntezę kolagenu odpowiedzialnego za napięcie skóry oraz za jej zdrowy blask.   Truskawki same w sobie tworzą przysłowiowe niebo w gębie i można także łączyć je w przeróżne kombinacje z innymi pokarmami ( pamiętacie  ten kultowy kompot truskawkowy z makaronem w letnie upalne dni :D?)
  Poniżej prezentuję wam mój dzisiejszy obiadowy posiłek.Ostatnio jestem okropnym leniem, ponieważ nie chce mi się gotować, wiec idę troszkę na łatwiznę ;).Tłumacze się tym, że w gorące dni nikomu tak naprawdę nie chce się stać przy garnkach :).
     Serek wiejski , otręby pszenne, cynamon, słodzik (naturalny, pozyskiwany z rośliny i o wiele zdrowszy od zwykłego - post na jego temat już niedługo :D ), oraz kilka truskawek... 
                                                                    ET VOILA !

 
                                     Wizualnie aż takiego wielkiego szału może nie ma (wygląda trochę jak "baby food" ;p), ale kto spróbuje ten powie, że nie ocenia się książki po okładce ;)
                                                                         Dajcie znać jakie są wasze ulubione potrawy/dania z zastosowaniem tych owoców :)A tymczasem...  Smacznego :D !
buziaki
   
                         xbeautystarletx
3 comments:

NIE ZOSTAWIAJCIE KOMENTARZY SŁUŻĄCYCH AUTOPROMOCJI BĄDŹ STRON PERSONALNYCH. WSZYSTKIE WIADOMOŚCI ZAWIERAJĄCE TAKIE TREŚCI - BĘDĄ USUWANE