Świąteczne dania wg angielskiej tradycji

"Co kraj to obyczaj" - trafniejszego przysłowia nie da się tutaj przytoczyć.Ile nacji na świecie tyle tradycji, dlatego dziś przedstawiam Wam listę tego, czego możecie się spodziewać na stole angielskim podczas Świąt.
  Trzeba tutaj wspomnieć,że Wigilia jako tako zaznaczona w angielskim kalendarzu jest, tak główny, wspólny posiłek jest spożywany dopiero pierwszego dnia Świąt.
Jednak UWAGA, nie znajdziecie na stole dwunastu potraw,nie znajdziecie sianka czy stroików,za to znajdziecie pokaźnych rozmiarów indyka oraz przystrojenie godne imprezy sylwestrowej!Jednak skupmy się tutaj na samym posiłku - główny akcent świątecznej kolacji :
  
      Mr indyk pieczony, który koniecznie podawany jest z sosem żurawinowym    W zależności od upodobań, indyk może być podawany sam, bądź faszerowany wieprzowym mięsem mielonym z przyprawami (osobiście preferuję tą pierwszą opcję).
  Na stole nie może także zabraknąć tzw "veg trimmings" czyli pieczonych warzyw.
Podczas festywnego obiadu na stole koniecznie muszą się  znaleźć:

                                                                 Brukselka 


                                                       ...marchewka...

oraz pieczone ziemniaki.

Ostatnim akcentem,który znajdziecie na bożonarodzeniowym talerzu jest  kiełbaska zawinieta w kawałek bekonu tzw "pig in blanket"

 Na koniec całość jest polewana  "gravy" czyli zagęszczonym sosem (smaki są różne :wołowe,drobiowe i warzywne) et voila


         Po tak sytej kolacji, jeśli ktos ma jeszcze miejsce w brzuszku, na deser podawany jest  "bread pudding" polewany budyniem,ktory wykonany jest z ...chleba i owoców :) 


       Narobiłam Wam ochoty ;) ?Buziaki

Ania

3 comments:

  1. Ojj taki deser to i ja by, chętnie zjadła.

    ReplyDelete
  2. Ohh jaka pychota. Az slinka cieknie

    Pozdrowienia z Niemczech

    Kaasiaa90 :)

    ReplyDelete

NIE ZOSTAWIAJCIE KOMENTARZY SŁUŻĄCYCH AUTOPROMOCJI BĄDŹ STRON PERSONALNYCH. WSZYSTKIE WIADOMOŚCI ZAWIERAJĄCE TAKIE TREŚCI - BĘDĄ USUWANE