Dlaczego warto spożywać Len


   Len bądź siemię lniane - każda z nas słyszała jeden z tych terminów nie raz, wiemy jak wygląda co się z niego wyrabia, ale czy znacie jego dobroczynne działanie na nasz organizm od wewnątrz? Ziarna lnu już od wielu stuleci cieszą się ogromnym uznaniem w medycynie alternatywnej. W dzisiejszych czasach jest to środek, który przede wszystkim jest stosowany jako sprzymierzeniec odbudowy sluzówki przewodu pokarmowego oraz remedium na słabe włosy, paznokcie i skórę.


Śluzówka

 Jest to nic innego jak warstwa błonki wyścielająca nasze jelita od wewnątrz.Pełni ona funkcje ochronną .Jakiekolwiek jej uszkodzenie może powodować powikłania zdrowotne dlatego bardzo ważną rzeczą jest to, aby była w 100% sprawna. Len jest idealnym suplementem, który pomaga ją odbudować.
  Osoby cierpiące na IBS (syndron jelita drażliwego) - jak ja sama powinny wprowadzić owy suplement do swojej diety i spożywać go na porządku dziennym, ponieważ w dużej mierze pomaga łagodzić większość dolegliwości związanych z tym defektem. Czy wspomniałam, że także wspomaga proces odchudzania..:)?
       


Włosy 

Zarówno spożywanie lnu jak i wykonane z niego maseczki maja zbawienne działanie dla naszych włosów.Siemię odżywia je, wzmacnia, nadaje blasku, witalności i siły, a i nawet może wspomóc szybszy ich porost.


    

Skóra
 Nasiona mają niesamowite właściwości nawilżające, więc dołączenie ich do naszej codziennej diety z cała pewnością poprawi stan zewnętrznej warstwy naszego ciała.


            Paznokcie

 Nasiona zawierają w sobie witaminę E, zwana także witaminą młodości, wiec dobroczynnie będą działały na łamiące się paznokcie :)

         


  Oczywiście korzyści ze spożywania nasion jest o wiele więcej i można by tutaj referat napisać, jednak myślę, że chociażby dla tych powodów, które wymieniłam warto jest sięgnąć po to jakże tani i wszechobecny dar natury, bo wszystko co naturalne jest najlepsze :) !

Jak go przyrządzamy?
Genialnie nadaje się do posypania sałatek, siemię można zmielić i jedną łyżeczkę mączki zjeść na czczo popijając woda, bądź zalać ziarna na wieczór przegotowaną wodą, rano wstać zamieszać miksturę i wypić - polecam z odrobiną miodu lub cytryny :)
 Wypróbujecie :)?A może już spożywacie?Dajcie znać!
Smacznego!
Buziaki
Ania

   

0 komentarze:

Post a Comment

NIE ZOSTAWIAJCIE KOMENTARZY SŁUŻĄCYCH AUTOPROMOCJI BĄDŹ STRON PERSONALNYCH. WSZYSTKIE WIADOMOŚCI ZAWIERAJĄCE TAKIE TREŚCI - BĘDĄ USUWANE