"Pancake day" czyli Dzień Naleśnika w UK


Dzisiaj w Wielkiej Brytanii obchodzimy "Pancake day"(znany także pod nazwą "Shrove Tuesday").
W Polsce celebrowany jest Tłusty Czwartek, natomiast Wyspiarze kilka dni po nas obchodzą swoje Święto zajadając się naleśnikami na wszystkie możliwe sposoby.


Podczas gdy "nasz" Tłusty Czwartek jest obchodzony w ostatni czwartek przed Środą popielcową, tak w UK Dzień Naleśnika przypada na ostatni wtorek przed Środą popielcową.
Idea całego dnia jest identyczna co naszego Czwartku - jemy ile możemy!
Naleśniki są bardzo popularnym asortymentem sklepowym, który możecie kupić  "od ręki" w sekcji z produktami do pieczenia, bądź w dziale z pieczonymi słodkościami o każdej porze dnia i nocy.Te dostępne w sklepach troszkę różnią się od tradycyjnych smażonych na patelni - są mniejsze i bardziej pulchniejsze i często podsycone odrobiną słodyczy:


Dla leniwych jet nawet opcja w butelce - wylewamy na patelnię i gotowe ;) !


Kupowane czy gotowe, podawane na ostro czy słodko, goszczą dziś na wielu angielskich stołach
 i pomimo,
że dziś na obiad duszę bitki wołowe, zastanawiam się czy aby nie zrobić kilku, tak dla smaku, uczczenia angielskiej tradycji z racje tego, że tu mieszkam od dobrych kilku lat - składniki w lodówce są!
Buziaki
Ania

1 comment:

  1. Kurczę, całkowicie o tym zapomniałam :D Muszę nadrobić! ...ale post :(

    ReplyDelete

NIE ZOSTAWIAJCIE KOMENTARZY SŁUŻĄCYCH AUTOPROMOCJI BĄDŹ STRON PERSONALNYCH. WSZYSTKIE WIADOMOŚCI ZAWIERAJĄCE TAKIE TREŚCI - BĘDĄ USUWANE